مناطقی که در اولویت زلزله هستند

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایلنا، مسعود شفیعی عصر امروز در دیدار با استاندار خراسان‌رضوی در مش... با عنوان : مناطقی که در اولویت زلزله هستند بخوانید :

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایلنا، مسعود شفیعی عصر امروز در دیدار با استاندار خراسان‌رضوی در مشهد افزود: این آمادگی را داریم برای تمام شهرهای خراسان‌رضوی در مدت کوتاه نقشه شهری تهیه کنیم.

وی اظهار کرد: امروزه بیش از 90 درصد اطلاعاتی که به صورت روزانه با آن سر و کار داریم مبنای مکانی و فضایی دارد و بدون آنها نمی‌شود برنامه‌ای برای توسعه کشور و منطقه نوشت. باید فضای تبادل و به اشتراک‌گذاری این اطلاعات فراهم شود اما در سطح ملی زیرساختی نداریم که بتوان در آن فضا اطلاعات را به اشتراک گذاشت.

شفیعی گفت: پس از زلزله غرب کشور قرار شد مناطق زلزله‌خیز دارای اولویت را اعلام کنیم، هفته گذشته این طرح آماده و در اختیار وزارت کشور قرار گرفت. در این طرح 6 منطقه اولویت دار زلزله‌خیز با پارامترهای مختلف نظیر زلزله‌خیزی و جمعیت مشخص شد که مناطق تهران، آذربایجان و خراسان سه منطقه اول دارای اولویت در این زمینه هستند. با تحلیل داده‌های این طرح قرار شد ایستگاه‌های ژئودینامیکی تهران به 50 دستگاه افزایش یابد و در استان‌های خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی و خراسان‌جنوبی نیز 28 ایستگاه جدید ژئودینامیکی ایجاد شود.

شفیعی با بیان اینکه اطلس فرونشست شهر مشهد نیز در دست تهیه است، افزود: این اطلس نیمه نخست سال آینده آماده و تحویل می‌شود. در حوزه نقشه‌برداری دریایی نیز در منطقه یک سازمان پیشرو هستیم و در حوزه خلیج فارس این نقشه‌ها را تهیه کرده و جایگزین نقشه‌های انگلیسی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: درآمد حاصل از فروش این نقشه‌ها سال گذشته 800 هزار دلار بود و تاکنون 41 تشکیلات دریایی در این زمینه آماده شده است. نقشه آب‌های سرزمینی خود را تهیه کرده‌ایم و نه فقط در زمین و آسمان بلکه در دریا هم نقشه داریم.

...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 5 تاريخ : جمعه 6 بهمن 1396 ساعت: 16:46