نبیه بری: برای آزادی امام موسی صدر تلاش می کنیم

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، «نبیه بری»، رئیس پارلمان لبنان می‌گوید این کشور برای روشن سرن... با عنوان : نبیه بری: برای آزادی امام موسی صدر تلاش می کنیم بخوانید :

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، «نبیه بری»، رئیس پارلمان لبنان می‌گوید این کشور برای روشن سرنوشت امام موسی صدر به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

به گزارش شبکه المیادین لبنان، بری که در همایش چهلمین سالروز ناپدید شدن امام موسی صدر و همراهانش سخنرانی می‌کرد، شامگاه جمعه گفت: «ما به تلاش برای آزادسازی امام موسی صدر از محل بازداشتش در لیبی ادامه خواهیم داد».

او گفت که کمیته مسئول برای تعیین سرنوشت امام صدربه فعالیت خود ادامه می‌دهد و صحنه اصلی فعالیت این کمیته کشور لیبی است.

رئیس پارلمان لبنان از «انقلابیون» لیبی خواسته به تعهدات خود با لبنان در خصوص امام موسی صدر عمل کنند.

او گفت که به همراه خانواده امام موسی صدر گام‌هایی را با هیأت‌های بین‌المللی مربوط در زمینه ربودن او برداشته‌ است.

امام موسی صدر سال 1978 به همراه «شیخ محمد یعقوب» و یک روزنامه‌نگار به نام‌ «عباس بدرالدین» در لیبی و در دوره حکومت معمر قذافی ربوده شد و تاکنون خبری از سرنوشت‌ آن‌ها نیست.

نبیه بری بار دیگر تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد و گفت که لبنان به نقش ایران در حمایت از مردم این کشور در برابر دشمنی‌ صهیونیست‌ها اطمینان دارد.

او تحقق صلح در غرب آسیا را مشروط به به‌رسمیت شناختن حقوق فلسطینی‌ها در بازگشت به سرزمینشان دانست.

رئیس پارلمان لبنان در مورد حمله احتمالی غرب و آمریکا به سوریه به بهانه حمله شیمیایی نیز گفت که لبنان اقدامات آمریکا در این زمینه را دنبال می‌کند و معتقد است که چنین حملاتی نمی‌تواند اوضاع را به عقب برگرداند.

...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 8 تاريخ : شنبه 10 شهريور 1397 ساعت: 3:06